Acumulari fecale colon dreapta?

Boli intestinale

Postata de IULI2012 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,
De câteva luni sunt foarte balonat si am dureri usoare in partea dreapta. De altfel, in special seara, apare o umflatura în partea dreaptă a abdomenului. La început am crezut ca e o hernie, dar umflatura s a accentuat si e de fapt un intestin care iese în evidenta pentru câteva secunde si apoi se retrage.
Am făcut o colonoscopie si totul e ok. Analizele de sânge sunt ok. Am făcut o scanare la nivelul abdomenului si mi au zis ca nu e nici o hernie sau altceva , dar cică fecalele s ar aduna în partea dreaptă si din cauza asta acel intestin ar ieși în evidenta. Urmează să mai fac niste analize sa identific care este cauza acelor acumulări, dar pana atunci as dori sa stiu dacă cineva a mai avut aceste probleme si care e cauze.
Am 36 de ani, nu fumez, nu beau.
Multumesc.
Luci

Raspunsuri (5)

Bogdannn1107

acum 2 ani

Salutare, am fix aceasi problema si nu am un raspuns clar la problema, la tine ce a fost?

Iulian

acum 2 ani

Si eu am la fel si nu gasesc cauza . Ai gasit cauza pana la urma ?

Iulian

acum 2 ani

Salut , Ai gasit cauza ?

IULI2012

acum 2 ani

Cica ar fi colon iritabil si o mica intoleranta la Gluten. Daca o las mai usor cu fasole, naut, usturoi, ceapa, paine cu gluten si prajit, ma simnt normal.

Denisa

acum un an

Am aceeași problema acum, mi s a pus același diagnostic de colon iritabil, ai scăpat de aceasta problema?