abdomen marit ca in luna a 9-a

Boli intestinale

Postata de leredene cu 13 ani in urma.

Buna ziua. Este vorba despre mama mea in varsta de 66 ani.
Raport Videogastroscopie - Ulcer duodenal.Gastrita eroziva.
Raport RMN - Steatoza hepatica focala
- Granuloame splenice
- Chist slenic
Depistat - Helyobacter pylory din fecale.
Urina-Biochimie - leucocite 500
Test Papanicolau - infectii - candida albicans ; gardnerella vaginalis.
A facut si eco dar nu se vede nimic.
As vrea sa stiu de la ce i se umfla burta mereu, de 2 ani se umfla incontinuu.
Va multumesc din suflet daca mi-ati spune ce ar putea face.
Mult respect.

Raspunsuri (2)

IonVasile

acum 13 ani

Leucocitele sutn destul de mari, semnifica o infectie. Oricum, trebuie tratat helicobacterul, gardnerela, regim strict petnru steatoza hepatica. Mergeti la un medic gastroenterolog.

Gabi

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245. Gabriela.