Care e cauza de au inceput sa se umfle mainile de la incheietura in sus spre cot ?

Boli inima

Postata de Utilizator11557305346 cu 4 ani in urma.

De cateva zile am simtit ca se umfla ambele maini de la incheietura in sus(de la incheietura spre cot)..inexplicabil.si odata cu umflaturile simt ca nu mai am forta in maini(ca si cum mi a luat cineva puterea....iau un tratament cu zinnat la 12 ore si ibuprofen cu paracetamol maxim 3 pe zi.precizez ce am fost racit(amegdalite imflamate si gripa ambele in acelasi timp)am o perioada de stres intens si o viata nu prea sportiva.stau mai mult pe scaun sau intins.ce ar putea fi?ce as putea sa fac?precizez ca nu sunt in tara.va multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Artrita-reumatoida/artrita-reumatoida_1660