Am palpitații și dureri in mana stângă?

Boli inima

Postata de Ioana cu un an in urma.

Buna ziua!am 18 ani ,totul a început într-o seară când stăteam în pat și am inceput să am palpitații la inima, m-am speriat și am plecat la urgență.Acolo mi s-au făcut mai multe ekg uri dar nu a ieșit nimic.M-au internat câteva zile, mi-au făcut toate analizele de sange până la eco-core holter de tensiune și de ekg și nimic,nu au găsit nimic.
Eu sunt o fire foarte anxioasa și mi-au spus că e totul pe baza emoțională (somatizarea emoțiilor)merg la doi psihiatrii și doi psihologi iau și antidepresive.
Acum sunt iarăși în spital internată,am atacuri de panica constante și mă doare mâna stânge și degetelul inelar foarte tare,îmi amorțesc și nu le pot mișca
Nu știu ce să mai fac sunt disperată și mi-e frica sa nu fac infarct

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/masuri-imediate-in-cazul-unui-atac-de-panica_16180