Varicocelul - dilatatia venelor spermatice

Boli genitale masculine

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am facut o spermocultura si am fost diagnosticat cu colonii de enterococcus spp, si vreau sa stiu mai multe despre acest lucru si cum poate influenta fertilitatea sau altceva. mentionez ca sunt casatorit si nu am avut alte relatii sexuale. multumesc

Raspunsuri (4)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

ce se pote intampla daca nu fac operatie pentru varicocel

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am fost la doctor si mi-au spus ca am varicocel si trebuie, cica, sa fac operatie. trebuie neaparat. as dori un raspuns. va rog

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna am si eu o intrebare am fost diagnosticat cu varicocel si se poate zica ca ii destul de mare ii o problema daca nu il operez sau daca o fac se poate ajunge la complicari mai mari sau nu? multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sotul meu a fost diagnosticat acum6 ani cu varicocel.in ultima saptamana insa volumul s-a marit cam cu1/3 si a devenit dureros. am fost la medic(cam evaziv si fara chef de explicatii) si ne punem intrebarea cand sa incercam sa avem un copil, acum sau dupa oeratie? posbil sa ramana steril(daca nu e deja)dupa opertie?