varicocel

Boli genitale masculine

Postata de iozefina118356 cu 12 ani in urma.

rog un tratament naturist pentru varicocel

Raspunsuri (6)

Grig

acum 12 ani

Din pacate aceasta afectiune nu poate fi rezolvata decat chirurgical.Cosultati medicul urolog.

Iuli

acum 12 ani

Nu exista tratament naturist.

Cosmin

acum 11 ani

Dak am un varicocel mare,si dak mai sau vreo 3-4 zile fara sa ma duk la doctor ce se intampla.am dureri,si nu stiu kat costa operatia.ma ajuta cineva?

adi1988

acum 10 ani

Nu trebuie neaparat sa te operezi, poti sa faci si embolizare. Nu are contraindicatii, dar trebuie sa gasesti un radiolog interventionist, pentru ca urologii nu fac. Cel mai probabil nici nu or sa ti zica de ea, pentru ca nu vor sa piarda pacientii. Se face in Bucuresti, la spitale private. Eu il stiu pe doctoru Nechifor, de altii nu stiu ce sa va zic.

Grigore

acum 7 ani

Este un tratament eficient naturist pt varicocel cu Serra Max si Complex pentru Circulatie.
Se gaseste la Cluj.
Eu l-am inceput de 4 luni si ma simt foarte bine. Durerea de testicol a disparut destul de usor as putea spune iar venele nu se mai simt aproape deloc. Tratamentul il iau dimineata si seara inainte de mese cu jumate de ora. Este un tratament bun pentru toate vasele de sange din corp.

Utilizator11625238754

acum 2 ani

A mai folosit cineva Serra Max și complexul pentru circulație și a scăpat de varicocel?A scăpat cineva de varicocel cu acest tratament?