va rog sa-mi dati un raspuns

Boli genitale masculine

Postata de alltfel cu 14 ani in urma.

aveam dureri la testiculul stang si m-am dus la urolog.Ma palpat si ma diagnosticat cu epidimita dandumi sa fac fortum 1gr la 12 ore timp de 7 zile.Umflatura mia scazut , iar dupa 3 saptamani dupa ce am facut o baie fierbinte in cada durerea mia reaparut dar un pic mai incet fara sa mai am vreo umflatura.
a trecut cam o luna de cand mai ma doare un pic,iar de vreo 5 zile ma arde un pic in parte ficatului si partea stanga, pe omoplati si pe ceafa, si ma tine un pic sub burta.ce trebuie sa fac,unde trebuie sa merg
?

Raspunsuri (1)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie sa va examineze medicul internist pentru excluderea unei afectiuni la nivelul organelor interne. In ceea ce priveste durerea testiculara ar trebui sa faceti si ecografie testiculara, pentru vizualizarea parenchimului testicular, prezenta/absenta varicocelului.