va rog sa ma ajutati

Boli genitale masculine

Postata de sweetblack cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am si eu o foarte mare problema...acum ceva timp am avut niste condiloame genitale si le-am tratat cu condyline, momentan totul fiind in regula, insa de ceva timp i-au aparut si prietenului meu insa in zona anala. Am incercat cu acelasi condyline insa fara efect si cu o durere foarte mare. Am incercat si cu duofilm care a inceput sa dea rezultate insa durerile persista, zona fiind foarte sensibila si apar si sangerari, poate fi ceva si in interior?Am observat ca acesti negi se dezvolta destul de repede.Ce poate fi? Sau la ce medic ar trebui sa mrgem?dermatolog sau...va rog sa ne ajutati. Multumim

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 12 ani

Este necesar un consult dermatologic urgent. NU inteleg de ce nu s-a dus din prima la consult cand ati observat situatia!

sweetblack

acum 12 ani

Am crezut ca e situatia la fel ca si la mine si ca va trece cu condyline, insa nu a fost asa din pacate...Va rog spuneti-mi, acestea pot patrunde si in interiorul organismului , caci sunt din ce in ce mai adanci...sau va fi nevoie de operatie, sau se va putea trata doar cu solutii...?ne este foarte frica, asa un raspuns orientativ.multumim mult!

Iuli

acum 12 ani

Este posibil sa fie necesara cauterizarea, asta in caz ca este vorba despre asa ceva si nu e altceva, caci nu sunt absolut convinsa ca sunt tot negi. Medicul dermatolog va va lamuri. Frica trebuie sa va fie sa stati asa, nu sa mergeti la medic, care nu face decat sa grabeasca, intr-un fel sau altul, procesul de vindecare.

sweetblack

acum 12 ani

va multumim pentru raspunsuri si speram sa revenim cu vesti bune:) o zi buna

fre34

acum 12 ani

Trebuie mers de fapt la dermato-venerolog,este cea mai buna solutie in cazul dvs.Multa sanatate!

sweetblack

acum 12 ani

ok . multumim mult, la fel si dumneavoastra multa sanatate si sa ne auzim cu bine.

laura

acum 12 ani

Acesti negi pot fi din cauza infectiei cu HPv,ai facut,testare HPV?Daca nu,este cazul...eu zic sa mergi direct la ginecolog,pt un consult,analize si tratament complet..