urologie

Boli genitale masculine

Postata de ecaterina-mioara cu 15 ani in urma.

fratele meu are o problema urineaza noaptea pe el, nu intotdeauna dar... chiar daca merge la toaleta tot se trezeste ud, ii este rusine sa mearga la doctor; daca stiti un tratament sau ceva naturist va rog ajutati-ma sau daca aveti aceeasi problema ce ati facut

Raspunsuri (6)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Cati anisori are fratele?

carmen658

acum 15 ani

Ar trebui sa-l sustii si sa mergi cu el sa-si faca un control. Urinatul in pat ar putea fi cauzat de alte probleme, mai multe teste ar putea fi necesare. Acestea includ:
- un examen de urina si o urocultura care sa determine daca este sau nu prezenta o infectie urinara
- testare psihologica, daca este suspectata prezenta stresului emotional. Si altele. Sanatate si sa ne tii la curent.

ecaterina-mioara

acum 15 ani

are 21 de ani! de aceea consider ca este o problema! nu vrea sa mearga la doctor...

ecaterina-mioara

acum 15 ani

21 ani!

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Dupa cum iti spuneam, tratamentul acestei afectiuni difera in functie de cauza si gravitate.
In primul rand trebuie sa cunoasca cazua ezacta a acestei afectiuni, pentru ca daca ea a aparut in urma unei infectii urinare, tratamentul are in vedere administrarea de antibiotice recomandata de catre un specialist! Nu poate sa ia medicamente asa de capul lui. Deci cel mai bine ar fii sa-l obligi sa mearga la medic. Daca are 21 de ani ar trebui sa-si dea seama de gravitatea problemei. Sanatate

alina catalina128429

acum 15 ani

Nu este nici o gravitate,doar ca va trebui sa faca un tratament,cautama