Urina alba

Boli genitale masculine

Postata de Fritz cu 10 ani in urma.

In seara asta,dupa ce am urinat,la ultimele jeturi de urina am observat ca aceasta este de culoare alba (ca laptele).Dupa ce am terminat, a inceput sa ma si usture pe canalul penisului. Substanta alba nu avea niciun fel de miros, dar se depunea ca un fel de var. Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns.
Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

hagina

acum 10 ani

ceea ce ai tu seamana mult cu o candidoza, usturimi si urina de culoare alba, si depunerea, ca o pojghita de var, dar iti recomand sa consulti un medic

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul dermato-venerolog sau urolog pentru recoltarea secretiei uretrale; de asemenea, este bine sa efectuati si un sumar de urina pentru evaluarea unei infectii urinare.