Urgenta?

Boli genitale masculine

Postata de Anamaria cu un an in urma.

Buna ziua,sotul meu a inceput sa sangereze din penis.Nu e sange in urina sau altceva,e sangerare insotita de cheaguri si e foarte multa.A trebuit sa se schimbe de 4 ori azinoapte ,odata si lenjeria,in conditiile in care efectiv ii impaturesc penisul in vata.In urma cu 2 sapt.am facut analize la urina si sange deoarece urologul suspecta o infectie urinara,si a avut dreptate,insa nu am primit nici un tratament atunci pe motiv ca trebuie sa facem si o ecografie sau asa ceva.Ecografia este peste alte doua sapt.dar intre timp ce facem?Stam si sangeram asa? Eu o consider o urgenta medicala,insa al meu sot nu vrea sa auda de asa ceva.Cum ar trebui sa procedez? Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/chisturile-la-rinichi-cand-devin-periculoasei_17438