urgent

Boli genitale masculine

Postata de merysor17 cu 13 ani in urma.

va rog sa-mi interpretati si mie analizele astea ca st foarte speriat ca nu inteleg ce scrie:

Parametru Valoare obtinuta UM Interval_de_referinta
IMUNOL SEF DEPT CHIM ELENA BARBERU
Anti HCV - ser
Chemiluminescenta kit A 1 cant 0.08 S/CO negativ : < 1
pozitiv : >= 1

Anti HIV 1+2 si Ag p24 depistare simultan - ser
Chemiluminescenta kit A 1 cant 0.14 S/CO negativ : < 1,00
pozitiv : >=1,00
Nota:
Testul depisteaza simultan antigenul p24 al HIV si anticorpii HIV in ser.
Depistarea antigenului p24 al HIV este foarte utila in diagnosticul infectiei recente cu HIV 1
sau HIV 2.
va multumesc!!!

Raspunsuri (1)

Bogdan

acum 13 ani

Dupa cum se vede scris aici, atat anticorpii anti HCV (virusul hepatitei C) cat si antigenul p24 al HIV sunt negativi (0.08 pt HCV si 0.14 pt HIV), adica nu esti infectat.
Dar ar fi bine sa iei legatura cu doctorul care ti-a recomandat analizele astea, pentru ca trebuie interpretate in contextul respectiv. Bafta !