Umflaturi in zona inghinala

Boli genitale masculine

Postata de poschina cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Sunt plecat in E.A.U. de pe data de 7 mai. Seara cand am ajuns la locul unde suntem cazati am observat ca in zona inghinala (santul dintre coapsa si abdomen) mi-a aparut o umflatura pe interior , ca un mic nodul si mai spre scrot inca vreo 2 mai mici de marimea unui bob de mazare. Nu ma dor, e mai degraba o senzatie de febra musculara usoara. Nu ma dor nici macar cand le apas. Treaba e ca aici stau intr-un orasel mic iar medicii sunt din India, Pakistan etc. si ei nici macar nu vorbesc engleza foarte bine. Ce ar putea fi? Sa ma ingrijorez? Va multumesc anticipat. O zi faina.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil sunt adenopatii inghinale , adica, ganglioni imfatici care cresc in dimensiuni in cazul inflamatiilor, infectiilor, neoplaziilor. Consultul medical este cel care ofera informatii precise.

ionut

acum 10 ani

ce consult as putea , si unde? ce ne recomandati dermatolog? sau unde as putea sa fac acest consult medical daca nu am medic de familie ? si eu am patit acelasi lucru , dar eu am doar o umflatura, am impresia ca e de la apa de baut , va rog frumos sa imi raspundeti.Multumesc.

poschina

acum 10 ani

Aici nu prea am incredere in consultul medical. Nu stiu de ce, poate sunt eu prea sceptic. Sunt periculosi ganglionii limfatici? Ce se intampla daca ei continua sa creasca? Si care ar fi posibilele cauze ale aparitiei acestora? multumesc