umflatura sub preput

Boli genitale masculine

Postata de misihai cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
De ieri mi-a aparut pe pielita care acopera penisul o umflatura. E se poate vedea doar cand se trage pielita spre baza penisului. Este o umflatura putin albicioasa, aproape de capul penisului, pielita preputului e cam iritata (rosiatica) in zona, dimensiunea de cca. 0.5cm, nedureroasa, iar in varful ei o chestie mica (cca.1mm) purulenta, precum un cos care s-a spart.
Va rog sa imi spuneti o parere despre ce ar putea fi si daca e posibil sa trimit o poza cu respectiva leziune/inflamatie.
Va multumesc

Raspunsuri (5)

oana_razvan

acum 12 ani

pt misihai Asa are si baietelul meu,iar medicul de familie mi-a zis ca se formeaza datorita excesului de sebum,dak e rosie e bine sa mergi de urgenta la un medic chirurg il v-a ciupi si-i va scoate acea pungulita de grasime dureaza max 5 min si ii va face anestezie locala.

misihai

acum 12 ani

merci pt raspuns. Problema mea este ca mi-e teama sa nu fie altceva, deoarece in privinta excesului de sebum mai demult exista, insa pana acum nu mi-a aparut asa ceva.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine ca leziunea sa fie obiectivata de un dermatolog, poate fi vorba de o infectie genitala virala (herpes genital, insotit de usturime la urinare, durere locala), micotica(ex: candidoza), luetica.

misihai

acum 12 ani

Merci pentru raspuns.
As fi ajuns pana acum la un dermatolog, probabil ca saptam urmatoare, deoarece am o durere lombara de imi e greu sa stau si pe scaun. Altfel as fi mers direct la dermatolog. M-am gandit ca poate cineva isi da seama ce ar putea fi si as aplica vreo crema ceva, ca sa o impiedic sa evolueze negativ si sa isi faca de cap. Stiu ca e bine sa se i-a masuri cat mai repede la orice boala, dar nici cu discopatia care o am nu e de glumit, asa ca sunt in dilema .!?!
Probabil ca infectie virala nu e, deoarece nu am nici o usturime si nici o durere locala. In continuare isi pastreaza aceeasi culoare albicioasa, umflata, moale, nedureroasa si asta ma intriga, faptul ca nu doare deloc! Am citit ulterior ca sunt boli periculoase care se transmit sexual si se manifesta prin astfel de leziuni nedureroase...

costel

acum 8 ani

mia aparut pe capul penisului un cos micut alb puteti sa ma ajutati cu vreun rasp va rog