Umflatura la preput

Boli genitale masculine

Postata de Oneillthebest cu 11 ani in urma.

Buna seara!
Am si eu o intrebare,in urma cu o zii m-am lovit la penis.Durerea a trecut in aprox 5-10 min.A doua zi am observat in zona preputului o umflatura rosie,durere la atingerea preputului.Ea se poate vedea doar cand se trage pielita spre baza penisului.Este ceva minor care trece in timp sau este ceva grav.Astept raspuns

Va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 11 ani

Daca cauza umflaturii este doar traumatismul, va trece in 5 - 7 zile. Daca leziunea persista, se extinde, sau se ulcereaza, mergeti la un consult la dermato-venerolog.