Umflarea testicolelor

Boli genitale masculine

Postata de laola cu 13 ani in urma.

Buna.Am si eu o intrebare.Inca nu mi-am inceput viata sexuala dar de fiecare data cand ma sarut cu iubita mea mai mult si se secreta mai mult lichid dintrala seminal sau nus cum ii zice,lichidul ala de lubrifiere, incep sa mi se umfle testicolele si ma dor tare.Ma doare daca apas si mai sus acolo in locul unde se retrag cateodata ouale.Daca stau linistit pe urma vreo 2 ore se dezumfla si imi trece.Este ceva normal?Sau e o problema mai grava.Daca e vorba sa ejaculez nu e nici o problema nu ma doare nimik nici in timp ce....... si nici dupa.Iar daca vreau sa fortez urina sa iasa atunci la urma cand urinez tot asa ma dor testicolele si locul unde se retrag ele.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Te masturbezi in mod regulat? Daca nu, e posibil ca testiculele sa simta nevoia unei descarcari. Multor barbati in absenta unei vieti sexuale sau unor ejaculari regulate li se intampla acest lucru.

laola

acum 13 ani

Cam odata pe saptamana.Dar atunci nu se intampla nimic nu ma doare nimic,totul e ok si dupa la fel.Doar cand ma sarut cu prietena mea mai mult timp si se secreta lichidul ala de lubrifiere,atunci incepe sa ma doara