Torsiune de hidatida Morgagni

Boli genitale masculine

Postata de monica23972826 cu 15 ani in urma.

Mi s-a pus diagnosticul de torsiune de hidatida Morgagni si vreau sa stiu daca este neaparata nevoie de interventie chirurgicala. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Florian Alex

acum 15 ani

Da, pentru a fi tratata torsiunea trebuie intervenit neaparat chirurgical. Din cate stiu, acest diagnostic presupune chiar urgenta chirurgicala, complicatiile presupun necrozarea tesuturilor invecinate (ori nu ced ca vrei sa-ti fie afectat testiculul). Consulta mai multi medici urologi daca este nevoie, dar nu amana problema!