testicule?

Boli genitale masculine

Postata de sandor93852 cu 14 ani in urma.

Repetatele consultatii la un copil mic de sex masculin in vederea depistarii unei anomalii la testicule(aceste consultatii producand dureri deci plansete la copil)poate sa aiba repercursiuni pe perioada adulta?Ce repercursiuni?Astept raspuns!

Raspunsuri (2)

silvia

acum 14 ani

Dar anomaliile nu ar putea avea repercursiuni??Daca este o problema, aceasta tb depistata si rezolvata.Daca un dr nu-i da de capat, cauta altul. Nu-i de joaca cu sanatatea!!

Bacu Crina

acum 14 ani

Ma indoiesc ca medicii (profesionisti) ar putea afecta in urma unor consultatii, (palpare, banuiesc, in acest caz) in prezent sau viitor,sanatatea unui copil. Posibil ca testiculele sa fi fost dureroase si de aici si reactia copilului, totusi nu ar fi posibila si situatia ca, celui mic sa-i fie teama de medici sau de ce ar putea sa i se intample si de aceea sa planga?