Testicul marit!

Boli genitale masculine

Postata de StefanMicutzu cu 9 ani in urma.

Buna ziua, in urma cu un an m-am operat de varicocel, la 3 luni dupa operatie m-am dus la control deoarece testiculul operat (stangul) era mult mai mare decat celalalt. Doctorul mi-a spus ca e un caz usor de hidrocel si mi-a recomandat sa iau diclofenac si sa port boxeri mai stramti. Desi doctorul mi-a zis ca nu e grav tot imi este teama, deoarece pe langa hidrocel, testiculul in sine este mai mare, aproximativ de 3 ori mai mare decat cel neoperat. Uneori am impresia ca testiculul drept este prea mic. Faptul ca este marit este ceva grav? Imi este teama sa nu patesc ceva ireparabil.. Si imi poate afecta productia de testosteron? Tin sa precizez ca sunt culturist si am 19 ani, am nevoie de testosteron ca de aer..

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 9 ani

Daca medicul a zis ca e in regula, inseamna ca nu ai nimic.Ai facut vreo ecografie acolo in ultimul timp sa vezi de ce e asa de mare?Daca nu, atunci fa si ai sa afli ce e de fapt, iar daca totul e in regula stai linistit ca nu-ti afecteaza nivelul de testosteron cu nimic.Pentru verificarea nivelului de testosteron poti face niste analize hormonale de laborator.Bafta multa!

Jan

acum 3 luni

Și eu am aceiași problema