sfoară?

Boli genitale masculine

Postata de HGC cu 10 ani in urma.

la baza penisului, pe partea stângă exact la bază, simt urcând o...hmmm...chesie ca u venă sau un cartilaj, nu știu exact dacă e dureros sau nu, dar este acolo și mă jenează. e subțire și se simte ca un cartilja dar nu cred că este. help!

Raspunsuri (2)

gabi

acum 10 ani

Poate fi un varicocel, dupa cum ai descris. Dar ar trebui cel mai bine sa faci o ecografie, ca sa fii sigur. Daca vrei sa citesti despre varicocel, poti incerca site ul dr Nechifor:

http://www.drnechifor.ro/Dr_Nechifor_WebSite/Varicocel.html
Succes!

HGC

acum 10 ani

nu am văzut la simptome ceva. de când am postat asta, acea „sfoară” nu a mai apărut decât o dată scurt. simptomele sunt sporadice sau trebuie să fie constante?