secretie galben-verzuie

Boli genitale masculine

Postata de niki86 cu 12 ani in urma.

buna ziua.de aprox 2 saptamani am o secretie galben-verzuie fara mirossi o usturime la urinare.am incercat sa ma tratez cu antibiotice(oxacilina,augumentin)fara nici un rezultat.imi poate sspune si mie cine a mai trcut prin probleme de genul asta cum pot trata problema mea.precizez ca nu sunt in romania si nu pot face un control la un medic pentru ca nu am asigurare.multumesc si astept parerile voastre voastre

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Schimbarea caracteristicilor secretiei vaginale poate indica o afectiune in sfera ginecologica, cele mai frecvente fiind cele inflamatorii(cervicite, colpite), pentru confirmare fiind necesara efectuarea unui frotiu cervico-vaginal (in urma consultarii unui medic ginecolog). De asemenea, este bine sa efectuati si un sumar de urina + urocultura pentru a exclude infectia urinara.

catalin

acum 11 ani

buna ziua la fel am si eu asa probleme dar nusty ce sa fac de la inceput am crezut ca de la relatia sexuala neprotejat dar pe urma nio spus ca nui de la asta , cum sa procedez, poate exista vriun tratament? rog sa ma ajutati .ms mult

niki86

acum 11 ani

am reusit sa scap de problema mea cu oxacilina.problema care o aveam se numea blenoragie(sculament)tratamentul este unul indelungat dar cel mai bn e sa mergeti la medic.

andreea628

acum 10 ani

buna ziua, cel mai indicat este sa mergi la un medic ginecolog, doar el iti poate da un tratament adecvat. eu am incercat diferite medicamente insa fara nici un rezultat si dupa indelungi analize am urmat o schema benefica .
nu amana mersul la medic , sunt boli pe care le tratam dupa ureche si apoi cand ne dorim bebelusi nu se mai poate !
sanatate

Bostan Lavinia Elena

acum un an

Bună, trebuie sa mergeți la un consult Ginecologic , se tratează pe baza de ovule

Moni

acum 11 luni

Buna Elena, eu am fost de nenumarate ori la medic, toate analizele ok, Pap test tot. Dupa mai multe tratamente inca nu reusesc sa scap de aceste scurgeri. Ce tip de ovul? Eu am folosit Meclon. Ast rasp tau te rogggg 🙏🙏