scurgeri

Boli genitale masculine

Postata de lulu_oancea cu 13 ani in urma.

cum se poate trata niste scurgeri din penis de culoare alba ,ca un gel < si de asemenea , usturime usoara la urinare

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Mergand la un medic urolog.

floryny

acum 13 ani

Indicat ar fi sa mergi la un medic specialist sa-ti spuna exact ce ai. Pentru acea usturime, poti lua No-spa 3 pastilute pe zi.

lulu_oancea

acum 13 ani

mersi

Csara

acum 13 ani

Probabil ai o infectie urinara. Ar trebui sa faci o spermocultura sa elimini si riscul unei infectii a spermei si o urocultura cu antibiograma pentrua depista daca ai sau nu o infectie urinara si sa urmezi tratament tintit. Consuma cat mai multe lichide si poti solicita un dezinfectant urinar de tipul uricol la farmacie, daca usturimile sunt insuportabile (consumul nu influenteaza in nici un fel rezultatul uroculturii).

marius

acum 11 ani

penicilina tetraciclina amoxacilina ori ce pastile antibiotice luati ca va trece scurgerea am avut de 4 ori si am luat ampicilina si mia trecut

Viorel

acum 10 ani

Dar ampicilina o amesteci cu ce?
Asta in forma de injectie?