scurgeri penis

Boli genitale masculine

Postata de str33t_r1d3r cu 10 ani in urma.

buna seara, va rog sa ma ajutati daca se poate : de cateva zile am observat niste scurgeri din penis, aproape incolore desi pe lenjeria alba raman ca niste pete galbui, pot spune ca scurgerile sunt putin urat mirositoare. In afara transmiterii sexuale exista posibilitatea de a contracta o infectie de genul si din toalete publice ? Ce infectie credeti ca este si ce tratament ar trebui sa iau ? Multumesc

Raspunsuri (4)

buna

acum 10 ani

Da, exista. Nu trebuie neaparat infectie si contangiere pentru a primi astfel de simptome. Scurgerile pot aparea si in urma unui "conflict de teritoriu" gen "cine este seful aici", legat de o fata sau de o situatie.
De indata ce conflictul s-a rezolvat, apar scurgerile. Vindecarea apare de la sine daca nu intri in panica.
Daca intrii in panic iti creezi un nou conflict care poate mentine simptomele de la primul mai mult timp.
Acesta fiind de fapt un proces de vindecare, antibioticele il opresc si pe urma scurgerea reapare. La urma o sa intrii in panica si mai tare din cauza ca "tratamentele nu dau rezultat" si boala se agraveaza,
Se vede clar ca teoria cu contagierea nu este adevarata si ca este exclusa in multe cazuri.
http://s*****a/t3125-cazuri-analizate-sau-vindecate-pe-baza-legilor-biologice-din-noua-medicina-germana

str33t_r1d3r

acum 10 ani

Multumesc pentru raspuns. Foarte interesanta teoria prezentata, am citit cazurile relatate pe linkul pus de tine. O sa fac tot posibilul sa nu ma panichez si o sa mai las sa treaca o vreme sa vad cum evolueaza. Ideea este ca in afara de aceste scurgeri alte simptome nu exista : nu usturimi la urinat, nu alte dureri, nu bubite pe penis, etc.
Daca mai ai alte sugestii cu ce ar trebui sa fac , let me know ! Multumesc.

Ionescu Gabriel

acum 9 ani

Buna seara! Am un baiat de 13 ani,care de cateva zile are o scurgere maronie pe chilot.Nu il doare si nu are nicio inflamatie pe penis si nici nu a avut contact sexual pana acum(este virgin). Va rog sa sa-mi spuneti ce ar pute fii,inainte sa mergem la urolog.Sincer nu prea seamana cu sperma (roua diminetii). Va multumesc!

xxxx

acum 9 ani

buna
am niste scurgeri galbene si urat mirositoare de cateva zile si sub capu penisului simt niste dureri ingrozitoare am incercat un tratament si nu sa intamplat nimica
2 zile mi sa micsorat scurgerea dar de azi a inceput sa curga din nou foarte tare si am inceput sa am febra
daca ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat si cu un tratament va multumesc frumos