Scurgeri la nivelul anusului si usturimi la urinare

Boli genitale masculine

Postata de TabuLife cu 14 ani in urma.

De 3 zile am aceste simptome, senzatia de usturime la nivelul penisului este continua si usoara, se agraveaza in momentul urinarii, iar scurgerile de la nivelul anusului sunt foarte usoare, nu au culoare si nici miros si vin impreuna cu o senzatie de mancarime.
Mentionez ca la nivelul penisului nu exista scurgeri si nici alte simptome.
Nu stiu daca este cumva o boala venerica atata timp in ultima luna am avut un singur contact sexual (acum 8 zile) si acela oral.

Raspunsuri (6)

IonVasile

acum 14 ani

Bolile venerice nu se transmitdoar prin contract sexual, ci din in urma utilizarii in comun cu persoanele bolnave a toaletelor, lenjeriei (proasoape, mai ales), maini nespalate, etc. Iar anumite boli dermatologice nu sunt neaparat transmise sexual (candidoza, de exemplu, sunt declansate de consum excesiv de antibiotice sau neinsotite de antimicotic).Totusi, intrebarea mea este: ai utilizat prezervativ in timpul sexului oral...? Bolile venerice se transmit prin fluide, iar saliva este unul din ele...

TabuLife

acum 14 ani

Nu am folosit prezervativul, ma interseaza mult ce origine pot avea aceste simptome si ce tratament sa urmez. Au trecut aproape 2 sapt si simptomele nu s-au agravat si la nivelul penisului nu exista scurgeri sau alte simptome. Decat usturimi usoare la urinare.

MembruMobileApp1508422415

acum 6 ani

Salut. Cum stai cu situatia. Sunt in aceeasi situatie tot dupa in oral. Ma poti ajuta cu rezolvarea

Sheila

acum 14 ani

Pentru a afla cauza si a sti ce tratament sa urmezi trebuie sa faci o serie de analize

Bacu Crina

acum 14 ani

Posibil ca simptomele pe care le aveti sa nu aibe legatura cu vreo boala venerica, sa fie determinate de oxiuri, de exemplu (cele la nivel anal) si de o infectie urinara, cele la nivelul penisului. Cel mai bine ar fi sa mergi la un consult la un medic urolog, de exemplu, care in functie de rezultatul analizelor te va indruma catre alti specialisti.

MembruMobileApp1508422415

acum 6 ani

Salut. Cum ai rezolvat? Am aceleasi simptome si nu reusesc sa gasesc un rezultat