santuri pe capul penisului

Boli genitale masculine

Postata de Ionnnn cu 12 ani in urma.

Buna ziua, acum 3 saptamani mi-au aparut niste pete rosii pe capul penisului urmate la cateva zile de inrosirea pielii din jurul capului. Am fost la dermatolog si mi-a spus ca am balanita sa ma dau cu pifafucort maxim 8 zile.A urmat apoi o decojire a pielii de pe capul penisului. Dupa cele 8 zile petele au disparut lafel si roseata dar a ramas o usoara mancarime a atei. La o saptamana dupa terminarea tratamentului mi s-a inrosit iar pielea si mi au aparut pe capul penisului niste santulete ca niste riduri.
Imi poate spune cineva ce se intampla ?

Raspunsuri (2)

Ionnnn

acum 12 ani

Crema se numea pimafucort, scrisesem gresit

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Balanita reprezinta inflamatia glandului penian si preputului.Balanita apare in cazul unei igiene precare, infectiilor fungice sau bacteriene ( prin curatarea sau clatirea necorespunzatoare a zonei dintre glandul penian si preput), in cazul unei reactii alergice (la substantele chimice din sapunuri, detergenti sau creme contraceptive).