rana sau iritatie uretra?

Boli genitale masculine

Postata de justtinj cu 7 ani in urma.

Mă confrunt cu o roșeață în vârful penisului de vreo 4-5 ani și ușoară imflamare. Am fost la dermatolog la urolog dar toată lumea nu a avut un diagnostic decât că e o particularitate.
Acea roșeață în vârful uretrei apare numai după urinare..In timpul zilei dispare...
Mentionez că am făcut toate analizele posibile și au fost in mediile normale..Inclusiv chlamidia, gonoree, ureaplasma, mycoplasma, examen secreție uretrala, spermocultura, urocultura toate au ieșit negative... Urinez normal, nu am secreție...In timpul urinării nu am senzație de arsură..DAR apare la circa 5 Min după urinare o ușoară senzație de arsură..
Acum câteva zile la o examinare mai atentă aproape de orificiul pe unde iese urina pe canal de vede că o rana și ușoară iritare.. se prezintă albicioasă că și cum ar fi după o tăietura când de vede acel strat de grăsime dacă mă exprim bine...
Întrebarea mea ar fi daca exista un unguent cicatrizant antiseptic sau antiinflamator ptr mediu umed și cum se aplică.. sincer nu as vrea sa mi se facă citoscopie că am.inteles că nu e prea plăcut.. am fost la 2 urologi buni din Iași și amândoi mi''au spus că dacă era ceva grav nu o aveam timp de atâția ani în același stadiu..
Va rog un răspuns..
Mulțumesc

Raspunsuri (1)

zamolxis

acum 4 ani

Salut, ai rezolvat problema ?