prurit si roseata la plica inghinla

Boli genitale masculine

Postata de GEORGIANA39133538 cu 13 ani in urma.

cam de 1 sapt in plicile inghinale am roseata,prurit si nu numai in plici ci si pe testicule ,ele prezinta roseata si prurit in acelas timp. ce sa fac si ce ar putea fi?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Vad ca sunteti femeie....in fine.
Ar putea fi tinea cruris. Este o ciuperca. Trebuie sa mergeti la un medic dermatolog. Nu este grav dar trebuie tratat pana nu se agraveaza. As avea o poza dar mi-e putin nu-stiu-cum sa vi-o arat. Atentie caci poate fi contagios. Fara contact sexual pana nu mergeti la medic si oricum folositi prezervativul. Nu neglijati! Orice afectiune in sfera genitala poate duce inclusiv la infertilitate.

Sanatate!

GEORGIANA39133538

acum 13 ani

multumesc frumos de mesaj era o intrebare ptr sotul meu, nu ptr minee