Probleme scrot/testicole. Am nevoie de un sfat.

Boli genitale masculine

Postata de radu1234 cu 10 ani in urma.

Voi fi scurt. Problema dureza de cateva zile si este urmatoarea
- scrotul se mareste si se micsoreaza in continu pe parcursul intregii zile. Senzatia este de permanenta miscare in interior;
- dureri mari (o mica jena sau doua intepaturi) nu am, doar aceasta senzatie neplacuta;
- nu am secretii si nici arsuri;
- in urma cu cateva zile am avut o durere in abdomenul inferior/zona inghinala, durere moderata si razleata;
- testicolele par un pic cam tari.
Va rog sa imi spuneti unde sa merg si eventual ce analize sa fac. Daca mi-ati da si o sugestie de ce ar putea fi, ar fi perfect.
Am mai avut de cateva luni cateva astfel de episoade care aparent au trecut de la sine.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul urolog pentru evaluare.