Probleme la unul dintre testicule

Boli genitale masculine

Postata de alex94 cu 12 ani in urma.

In urma cu cateva luni am avut niste probleme renale. Am avut nisip la rinichiul drept, si am facut orhita. Am fost la un medic urolog si mi-a dat tratament pentru ambele probleme si a spus ca inflamatia poate sa tina si 1 luna, 1 luna jumate. Problema e ca a trecut mai mult de 2 luni deja. Orhita, sau cel putin simtomele pe care le aveam atunci au disparut dar la testiculul drept a aparut alta problema. Sa micsorat si sa intarit. Simt un fel de nodul-vena care ma doare putin. In general nu ma doare nimic doar ca sunt ingrijorat. Poate fi vorba de atrofiere? Si daca da ce se mai poate face? Se poate trata? Cel putin eu la asta m-am gandit. Nu stiu ce sa cred. Am 17 ani si nu mi-am inceput viata sexuala deci nu are cum sa fie ceva boala cu transmitere sexuala. Imi puteti da ceva sfaturi, sau ce poate sa fie?

Multumesc.

Raspunsuri (1)

Andrei

acum 12 ani

Incearca sa mergi la un doctor homeopat bun. Cu pastilele care blocheaza simptomele nu faci decat sa muti boala in alt loc ceea ce se pare ca s-a si intamplat. Pentru rinichi e foarte buna tinctura de Traista ciobanului.

Numai bine si sanatate! Doamne ajuta!