PROBLEME CU UN TESTICUL

Boli genitale masculine

Postata de juanito30 cu 12 ani in urma.

Buna seara,ma numesc Nelu,am 30 de ani si am o problema de ceva timp cu testiculul drept,ma doare putin la atingere,nu f tare e suportabila durerea dar pe partea exterioara mi se usuca pielea,i-mi vine mereu sa ma scarpin si dupa asta constat ca se rupe parca pielea de uscata ce e si apar unele leziuni mici,apoi bineinteles ca ma ustura.Am o crema pt psoriazis si o solutie pe baza de alcool,cand nu ma fac cateva zile apar din nou.Poate fi de la psoriazis?Si partea exterioara a testiculului intr-un anumit punct pare f tare pielea cum ar fi o batatura,bineinteles masand zona cu solutia si crema de care v-am spus in 2 zile trece si tot asa.VA MULTUMESC!!!!

Raspunsuri (3)

dr Paul Gabriel

acum 12 ani

Sar putea sa fie o infectie sau o inflamare la nivelul zdrotului ,iar mincarimea si uscarea pieli se datoreaza acumularii de puroi in epididim (canalul spermatic) si testicul. Iti recomand un tratament cu gentamicina fiole (injectabile) si un antiinnflamant tot injectabil, plus repaus la pat .

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Va recomand un consult medical de urologie , pentru a stabili cauza durerii.

juanito30

acum 12 ani

fff interesant,sa ai sspor in continuare si cand te inerveaza atatia bani i-ti dau eu un nr de cont unde sa-mi depui si mie cateva milioane bune.!!!!!!