Problema

Boli genitale masculine

Postata de Marius37492988 cu 11 ani in urma.

De catva timp am observat ca testiculul stang e lasat in jos foarte mult si pe zi ce trece, parca ar creste in volum.
Am mancarimi in zona respectiva, o senzatie de arsura, dar nu am alte dureri. Nu am nici disfunctii sexuale.
Din pacate, in perioada aceasta medicul de familie e in concediu si vine la sfarsitul lunii, asa ca, pana ajung la el, am nevoie urgenta de un sfat.
Ce poate fi? Ce investigatii trebuie sa fac? Pot face o ecografie pentru a vedea daca e vorba de hernie? Ce analize imi recomandati?
Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un medic urolog.