Problema

Boli genitale masculine

Postata de KaaOs cu 12 ani in urma.

Am o problema...ieri seara m-a apucat o durere nu prea tare la testiculul drept, o durata scurta de timp [cam 2 min]. Mai apoi cand m-am culcat, tot in aceiasi zona am mai avut dureri mult mai slabe, suportabile iar astazi din curiozitate am apasat in zona inghinala tot in partea dreapta si am simtit durere [tot suportabila]. Am 17 ani si nu stiu ce sa fac si mie foarte frica de doctor. Am mai citit cateva chestii pe internet in legatura cu lengeria stramta poate e din cauz asta, oricum Multumesc! Astept un raspuns.

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 12 ani

Poate fi o hernie inghinala. Numai un medic poate spune ce se intampla. Nu ai de ce sa iti fie teama, medicul incearca doar sa te ajute. Ar trebui sa iti fie mai teama sa NU mergi la doctor. Nu te speria.

KaaOs

acum 12 ani

Super... :(

Iuli

acum 12 ani

Nu te speria, nu se intampla nimic rau :)

KaaOs

acum 12 ani

Pariez 100% ca o sa fie nevoie de operatie... O_O

Iuli

acum 12 ani

Daca gandesti asa, clar o sa fie.

KaaOs

acum 12 ani

Din curiozitate de unde stiti de chestia asta? Ati avut si d-voastra?

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

din pacate simptomul pe care il aveti va trimite automat la un consult medical de specialitate, deoarece doar din aceasta informatie nu poate fi pus un diagnostic si nici macar o presupunere. durerea poate fi de origine testiculara, musculara, perete abdominal, o iradiere de la nivelul altui organ, etc.
nu trebuie sa va fie frica de un control medical, cu siguranta nu sunteti nici primul nici ultimul cu astfel de dureri, iar medicul cu siguranta a vazut numeroase astfel de cazuri.

va urez o seara buna

MARCEL

acum 12 ani

DACA TE DOARE TARE TAIEL DOAR MAI AI UNUL...