problema

Boli genitale masculine

Postata de Elvira137078 cu 15 ani in urma.

Draga mea,
Nu vreau sa te ingrijorez dar cerceteaza si boala Lyme. Nu ai simptome idendice cu cele ale acestei boli, ca sa te linistesti. Daca ai fost la iarba verde, la padure zilele acestea si ar fi putut sa te intepe o capusa atunci spune medicului dermatolog aceasta! Urma ar fi trebuit sa fie ca o tinta - un punct rosu pe mijloc si un cerc rosu la distanta.
Atentie ca este o boala care poate avea urmari severe daca nu este diagnosticata si tratata la timp!
Succes si s-auzim de bine! Vezi foto aici
http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/result.cfm?OutputSet=2&BO=AND&Diagnosis=209

Raspunsuri (2)

daniela250137716

acum 15 ani

buna, am observat si la mine acest lucru dar numai pe picioare si am observat ca-mi apar dupa ce sunt intepata de insecte...poate fi o forma alergica...dar nu-ti recomand sa asculti de sfaturile altora fara consultatia unui medic caruia trebuie sa-i spui de recomandarile facute de alte persoane.Mare atentie: nu te trata singur

gol

acum 14 ani

de cateva saptamani mi-au aparut niste ciudatenii pe penis, ca niste negi, mici si cu forme neregulate. Sunt 4-5 grupati intr-o zona mica. Nu ma dor, nu nimic... Am vazut ca a mai avut cineva problema asta, dar nu am putut sa-i vad reply-urile. Stie cineva ce este si cum se poate trata? multumesc