Problema erectie

Boli genitale masculine

Postata de poppy130691 cu 13 ani in urma.

Salut. Am si eu o intrebare destul de importanta. Am 19 ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala insa sunt pe punctul de a incepe. Problema este urmatoarea: de fiecare data cand sunt cu prietena penisul meu nu vrea sa intre in "actiune" ca sa zic asa. Ea are 19 ani si este virgina. Am marit pettingul mai bine de o ora si nimic. Inca ceva, la inceputul relatiei noatre cand ne sarutam sau faceam anumite lucruri care ma faceau sa ma excit ma dureau testiculele si se umflau (asta stiu ca este normal) insa acum nici asta nu se mai intampla. Uneori chiar nu simt nimic si simt ca nu pot sa ma excit efectiv.
As aprecia un raspuns serios din partea cuiva care stie sau care a trecut prin asa ceva. Multumesc

Raspunsuri (1)

john

acum 13 ani

poppy, problema ta , zic eu ca e psihologica, adica ai o anxietate, te gandesti prea mult la ce o sa se intample, trebuie sa lasi totul sa vina de la sine. asa se intampla prima data. deci daca in momentul in care te masturbezi nu ai probleme de erectie inseamna ca nu ai nici o problema. pur si simplu trebuie sa mai incercati pana o sa reusesti. bafta!!!!