Presiune în zona testiculelor ?

Boli genitale masculine

Postata de imsoleet cu 3 ani in urma.

Am 22 ani, ma numesc Andrei. Simt o presiune în zona testiculelor, de vara asta o am.. Am făcut sala, apoi a venit coronavirus și am stat mult pe scaun având școală online. Am fost la urolog și doar mi a zis ca am un punct herniar, am luat tratament, ketonal parca și câteva zile mi a trecut dar nu în timpul tratamentului ci după câteva zile, apoi m-a luat iar.
Durerea se lasă pe picior, nu reușesc sa o depistez, pare undeva în interior deși dacă le ating nu simt nici o durere.
Vine mai mult din partea dreapta, sincer nelocalizand exact durerea, nu știu sigur dacă e de la testicule sau din zona piciorului, nu e durere la suprafață.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/durerea-testiculara_6409