posibil fimoza ?

Boli genitale masculine

Postata de gigi bz cu 12 ani in urma.

Am si eu o problema , va rog sa lamuriti....Am 25 de ani si o viata seuala normala...Insa in momentul in care penisul este in ercetie nu stiu daca ma exprim bine "la maxim" , in momentul decalotarii , am un disconfort la preput , simt o usturime , si am impresia ca se decaloteaza putin cam greu...si dupa producerea actului sexual observ putin o iritatie a preputiului care imi trece in aproximativ o zi sau doua....Si inca ceva....Este posibil sa nu am "ata" rupta ? Cum imi dau seama ? Va multumesc frumos

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Frenul preputial (ata) nu trebuie sa se rupa. Cauta pe Internet fimoza, vei gasi simptome si poze. Nu sunt sigura ca ai asa ceva. Usturimea si iritatia pot arata o BTS asa ca ar trebui sa consulti un medic dermatolog si sa iti faci toate analizele. Apoi daca ai si fimoza, mergi la un medic chirurg.

gigi bz

acum 12 ani

sunteti medic ?