poate stie cineva

Boli genitale masculine

Postata de anca67152069 cu 14 ani in urma.

in ultima saptamina in timpul ejacularii lichidul seminal iese amestecat cu singe!(nu se intampla de fiecare data)si la urmatoarele urinari urina iese tot amestecata cu singe si chegulete de singe

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 14 ani

Sange in sperma si urina se intalneste de regula in afectiuni ale prostatei. Nu stiu cati ani ai,dar ar trebui sa faci niste investigatii si anume : la un medic urolog, un consult ce consta intr -un tuseu rectal, o ecografie abdominala si din sange PSA-ul. Multa sanatate !

Calota Laura

acum 14 ani

Cauzele hemospermiei sunt diverse, dar in general, aceasta apare in cazul inflamatiei glandelor care secrata lichidele care intra in componenta spermei: vezicule seminale, prostata, etc.

nela constantinescu

acum 14 ani

multa sanatate sper sa nu fie nimik grav.