Pete rosii si mancarime

Boli genitale masculine

Postata de PopescuSerban cu 8 ani in urma.

Buna ziua. Acum vreo 2 saptamani am observat ca pe capul penisului si pe pielea ce il acopera au aparut niste pete rosii insotite de mancarimi.(doar petele de pe piele prezinta mancarimi nu si cele de pe capul penisului)Mentionez ca nu poate fi o boala transmisibila sexual pentru ca nu am facut sex niciodata.Am zis ca poate trece, am dat cu niste crema de galbenele.Dar inca nu mi-au trecut.Acum 2 zile mia aparut herpesul bucal. S-a extins herpesul sau este vorba despre altceva? De asemenea, imi puteti recomanda vreo crema? Multumesc

Raspunsuri (1)

Denisa

acum 8 ani

Buna! Si sotul meu s-a confruntat cu asa ceva, si a fost exclusa o BTS, ac***a in vedere ca amandoi avem analizele la zi.. Asa ca a fost la medic si surpriza..i-a spus ca totul se datoreaza stresului! ( intr adevar, avusesem ceva probleme cam grave)
I-a dat niste pastile si o solutie, un violet puternic, nu mai stiu cum se numeste.. Si in aprox 7 zile i-a trecut :) nu este nimic grav, dar te sfatuiesc sa mergi la medic( de aceea nu-ti dau numele pastilelor) pt ca si noua ne-a apus ca aceste pastile, luate dupa ureche, pot avea efecte adverse destul de neplacute!
Sanatate multa!