Penis uscat.Ce e de facut ?

Boli genitale masculine

Postata de Marian cu 11 luni in urma.

Bună ziua!
Am 26 de ani si de ceva timp, ma confrunt cu o problema destul de incomoda..
Mai exact, atât capul penisului meu , cât și pielea sunt foarte uscate, iar în timpul actului sexual, oricât lubrifiant as folosi, se usucă la loc și actual sexual e dureros, în loc sa fie plăcut...
Ce e de făcut??

Și încă ceva...

În trecut , am întâmpinat o alta problema, care vad ca momentan nu a mai apărut.. Este vorba de niște bășici micute, apărute în zona pubiana, dar 2-3 și pe capul penisului..(asta s-a întâmplat acum 2-3 luni)

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Uscaciunea la nivelul penisului si a pielii din jurul acestuia poate fi cauzata de mai multi factori. Daca problemele persista sau devin mai severe, ar fi indicat sa consultati un medic pentru a evalua cauza si pentru a recomanda un tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/boli-cu-transmitere-sexuala_1178