Penis curbat și prea mare!?

Boli genitale masculine

Postata de Valy cu 4 luni in urma.

Buna ziua! Mă confrunt cu o problema de când am ajuns major! Penisul meu este curbat spre stânga și are 22cm dar soția mea nu îl suportă adică nu o pot penetra maxim zice ca o doare îngrozitor! Și lichidul seminal nu iese cu jet doar curge din penis ! Ajutați-mă cu niste sfaturi, ce pot face! PS am 29 ani acum !

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Situatia pe care o descrii este destul de frecventa. Un penis usor curbat fie spre stanga, fie spre dreapta este normal intr-o oarecare masura. Insa, daca acesta devine dureros pentru partenera ta sau interfereaza cu activitatea sexuala, iti recomandam sa vorbesti cu medicul tau. O lungime de 22 cm este semnificativ mai mare decat media, ceea ce ar putea contribui la disconfortul partenerului tau.

Ceea ce descrii despre lichidul seminal este de asemenea comun. In functie de varsta, stilul de viata si alti factori de sanatate, este posibil ca sperma sa nu fie intotdeauna expulzata cu un jet puternic. Daca acest lucru te ingrijoreaza, din nou, este cel mai bine sa discuti cu medicul tau.

In cazul in care curburile penisului sunt foarte accentuate si duc la disconfort sau durere la erectie sau in timpul actului sexual, se poate suspecta o afectiune numita boala Peyronie. Afectiunea nu pune in pericol viata, insa poate cauza disconfort sau stres. Este important sa consulti un medic pentru a discuta despre simptomele tale si pentru a obtine un diagnostic corect.

In ceea ce priveste marimea, poate fi util sa vorbesti cu un terapeut sexual sau cu un consilier matrimonial. Ei sunt specializati in a ajuta cuplurile sa trateze astfel de probleme si s-ar putea sa te poata ajuta sa gasesti pozitii sau tehnici care sa faca sexul mai confortabil pentru tine si sotia ta.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/Urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/boala-peyronie_691