Pata alba pe gland

Boli genitale masculine

Postata de fortune12 cu 12 ani in urma.

De ceva vreme mi-a aparut pe gland o pata alba ca si cum zona nu ar fi vascularizata in deajuns. Nu provoaca durere sau probleme in timpul actului sexual sau la mictionat. Ar trebui sa imi fac griji?

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ne-ati putea descrie acea pata? cam ce dimensiuni are, de cat timp a aparut, daca are o textura anume, etc. In afara de pata alba, mai aveti si alte simptome sau alte leziuni?

va urez o zi buna

fortune12

acum 12 ani

Multam'' de raspuns. Am sa va mai dau cateva detalii, sper ajutatoare.
Este vorba de zona dreapta a glandului, nu stiu daca chiar sa ii zic pata, cat mai degraba zona care mi-e imi pare a nu fi vascularizata, ramanand alb-roz chiar si cand galndul este in erectie. Nu exista alte simptome, nu provoaca dureri, nu are nici o textura, nu prezinta leziuni! Vreau sa stiu daca are sens sa imi fac griji ac***a in vedere ca glandul nu este uniform, complet vascularizat!

O problema, de mentionat in paralel, dar nu stiu daca are legatura sau nu cu cea de mai sus ar fi urmatoarea. A aparut de cam o luna si un pic. Pata alba gland este de vreo 2 luni, dar nu i-am dat importanta. Asadar, pe pielea preputului s-a format un "inel de piele" care strange organul ca si cum l-ar sugruma! Acesta nu permite iesirea completa a glandului in erectie presandu-l sau sugrumandu-l (scuze de repetitie, dar nu stiu altfel cum sa ii zic). In cazu acesta problema este ca in timpul actului sexual, fiind fortat acel "inel de piele" se produc leziuni (mici taieturi sau "plesniri" ale pielii) in zona unde preputu este "legat" de gland. Creeaza discomfort provocand usturimi ca orice taietura in piele.

alex

acum 9 ani

Aceasi problema o am si eu, mai putin partea aceea cu inelul de piele. Ai rezolvat? Ai vreun raspuns? Mersi.