Nr. de spermatozoizi

Boli genitale masculine

Postata de Emil33129462 cu 15 ani in urma.

buna ziua
ma numesc Dragos si am 32 de ani.
am si eu o pb.
eu si cu sotia mea vrem sa facem un copil.
de curand am fost la doctor sa facem toate analizele.eu am facut spermograma si am iesit f slab.
adica la nr de spermatozoizi mi s-au gasit doar 3 si minima era de 40 (40-240),am fost la doctor si mi s-a recomandat un control amanuntit la urolog.
mentionez ca mi s-a spus ca sunt sanse f mici ca sotia sa ramana insarcinata din cauza nr f scazut de spermatozoizi iar ea este ok . ce poate fii si ce ma sfatuiti sa fac?
sunt f ingrijorat.
multumesc si astept raspuns.

Raspunsuri (1)

alina catalina128429

acum 15 ani

Trebuie sa urmezi un tratament cu Multi Maca,care va ajuta la cresterea nr.de spermatozoizi si intorirea lor,dar cautama si o sa vorbim.