nodul la testicol

Boli genitale masculine

Postata de fetitzacuminte cu 12 ani in urma.

buna..sotul meu a vut durere de cateva zile la testicolul stang..ieri am vazut ca a aparut "in punguta"un nodul si la atingere este foarte sensibil si dureros..va rog da-ti-mi un raspuns urgetn ce ar putea avea..va multumesc

Raspunsuri (4)

snickeritza

acum 12 ani

tumoara posibil canceroasa va zice ceva???ce mai asteptati ca sa mergeti la doctor urgent????????????????????

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi necesar sa se prezinte la medicul urolog pentru un examen clinic. poate fi vorba de o torsiune de testicul, un sac herniar coborat in scrot, chist epididimal, varicocel.

Razvan Dta.

acum 10 ani

Buna ziau
Ieri (18.07.13) am simtit o jena la testicolul stang si in urma unei examinari am sezizat prezenta unei formatiuni sferice lipita de testicul. nu pot aprecia dimensiunea prin palpare (cam la jumatatea unui bob de mazare mai mic).acest "ganglion" nu provaoca durere la atingere si are oarece duritate. mentionez ca rar am avut si dureri cu ceva timp in urma dar acum am mai mult o stare de disconfort ca niste usoare intepaturi sau arsuri.Doresc o prima parere inainte de a ajunge la un control urologic si sa aflu daca o ecografie testiculara poate clarifica natura acestei formatiuni.
Multumesc!

Andrei

acum 10 ani

Asa am si eu,ai aflat pana la urma ce este?