negi pubieni

Boli genitale masculine

Postata de HolteaGelu cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am o disfunctie erectila ciudata. Mi se intampla sa ajung in pragul actului sexual cu fete care imi plac foarte mult si totusi nu am erectie, sau daca am, dureaza doar 1-2 minute.
Totodata sunt si alte fete cu care actul sexual decurge normal, iar cu partenerele cu care am mai intretinul relatii sexuale, erectia este buna si chiar apare la cei mai mici stimuli.
De o saptamana si ceva mi-au aparut si niste negi la baza penisului, in partea superioara,
Nu sunt o fire complexata, dar am fost in trecut. Se poate ca aceasta problema sa fie psihologica ramasa din trecut sau este de natura biologica?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

acesti negi pot fi expresia unei infectii transmise sexual (virusul papiloma uman),mai ales daca au existat antecedente de contact sexual neprotejat. necesita examinarea la medicul dermatolog si tratamentul specific.