marimea penisului

Boli genitale masculine Pubertatea intarziata la barbat

Postata de maxell cu 13 ani in urma.

am 15 ani si am 7,5 cm in erectie...precizez ca am si 1,60 inaltime?
ma prezint la un doctor?sau astept?

Raspunsuri (30)

Iuli

acum 13 ani

Eu zic ca o vizita la un medic endocrinolog nu strica. Daca nu mergi, ai putea regreta apoi ca poate ai fi putut face mai mult pentru tine.

maxell

acum 13 ani

ai dreptate dar mi rusine sa le spun la ai mei si in arad nu stiu unde se afla un medic endocrinolog e scumpa o consultatie?:D

Iuli

acum 13 ani

Pai daca mergi la policlinica de care apartii sau la spitalul judetean e gratuita. Daca mergi la o clinica privata, o consultatie e cam pe la 100-150 de ron. Sunt convinsa ca parintii tai au observat ca esti destul de scund pentru varsta ta. Nu ai precizat daca ai caractere sexuale cum ar fi parul subrat, parul pubian, mustata etc. si nu ai precizat cum arata parintii tai (daca sunt inalti sau nu) si cum s-a desfasurat pubertatea tatalui tau (mai intarziata sau nu). Aceste lucruri in general se mostenesc. Din pacate presupun ca nu stii care este marimea penisului tatalui tau, caci si aceasta se mosteneste intr-o anumita masura. Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu tatal tau. Daca iti este rusine sa discuti despre marimea penisului, foloseste inaltimea ca pretext.

maxell

acum 13 ani

nu am par subrat mustata incepe sa imi creasca parul pubian tatal meu este destul de ok la inaltime dar nu inalti au in jur de 1,70m

Dr.Penis

acum 13 ani

maxell Tia mai crescut penisu ?

Robert

acum 11 ani

Conteaza si greutatea prietene.daca ai 80 de kg la 1.60 la ce te astepti?
Si eu am 15 ani,1.78 si vreo 65 de kg si am un penis de 17 cm.

marcus2375

acum 10 ani

Pastile pentru marirea penisului Xtrasize - http://bit.ly/12Kouzb

Iuli

acum 13 ani

Deci abia intri la pubertate. Nu ai foarte multe de care sa te ingrijorezi dar nu ar strica un consult.

maxell

acum 13 ani

multumesc o sa merg la o policlinica sa vad daca e ceva mai grav:) e la 1 minut de mine

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

vorbeste cu tatal tau , nu este o problema de care sa-ti fie rusine si el a avut 15 ani

nu conteaza

acum 13 ani

eu sa stii ca am 14 ani, inaltime tot 1,60 si 14 cm in erectie (fara sa exagerez)... nu conteaza ce inaltime ai conteaza doar sa ai.... :))

Robert

acum 11 ani

Depinde si de greutatea ta,daca ai 1.60 inaltine si 70-80 de kg la ce fel de lungime in penis te astepti?
Eu am 15 ani,178 de cm. si am un penis de 17 cm.

Robert

acum 11 ani

Incearca "mulgerea penisului"daca nu stii ce inseamna,cauta pe google...si daca intr''adevar ai o greutate mare,apuca''te de sala,lasa tutunu'' daca fumezi si nu mai manca noaptea si mai ales asteapta sa mai cresti in inaltime...si inaltimea conteaza

Tanase

acum 8 ani

Ba taci ca esti complet pe langa...

Frate nu conteaza inaltimea, tutunul in exces poate aduce probleme la fertilitatea spermei nu la potenta adica daca ai cativa ani de fumat in spate ( 5 ani sa zicem ) deja sperma ta nu mai e foarte fertila ( adica poti sa nu mai faci copii, ai erectie si toate cele doar ca sperma ta e degeaba ca sa intelegi ce vreau sa spun). Eu am 15 ani facuti de 2 luni si o am de 16,5 in erectie, o sa iti creasca...dar daca crezi ca te poate ajuta cu ceva du-te si la doctor iar tu Robert fara suparare nu mai zi daca nu le ai ca il induci in eraore cu astea, cica apucate de sala, nu mai manca noape DOMANE NU ARE LEGATURA ASTA CU PENISUL...

Roberto

acum 11 ani

Frate eu cand aveam 15 ani o avean de 8 cm si la 20 o am de 21 cm deci asteapta ca mai creste ea :)

Roberto

acum 11 ani

Eu cand aveam 15 ani o aveam de 8 cm si la 18 am avut-o de 21 de cm asa ca asteapta o sa creasca ea ce-l putin la mine asa a fost dar totusi un consult la doctor nu strica :)

ba robert hotarastete .la 15 ani ai 8 sau 17

acum 11 ani

Citeste sus

Manu

acum 11 ani

eu am facut 15 luna asta si am 12 in erectie

daniel

acum 11 ani

pai mai asteapta corpul tau este inca in crestere,exista o multime de aparate ,creme ,pompe ,pastile magice pentru marirea penisului pe internet care nu functioneaza!pastilele pe langa faptul ca sunt extrem de costisitoare nu functioneaza ele reprezinta doar un supliment alimentar la alt pret desigur... eu unul am incercat exercitiile c***a si am avut rezultate considerabule inca din primele saptamani ,cat despre operatiile chirurgicale nu cred ca are rost sa povestim, riscul la care te supui este mult prea mare... nu cred ca merita sa ti-l asumi si pe deasupra pretul unei astfel de operatii este destul de piperat si nu prezinta nici o garantie, mai mult poate genera pierderea sensibilitati organului sau impotenta.

gaby

acum 11 ani

am 15 ani si 16 in erectie dar ma ingrijoreaza nui prea mica precizez ca am 184cm

Pag 1 din 2