mancarimi si iritatie anala

Boli genitale masculine

Postata de membru270946 cu 9 ani in urma.

buna ma poate ajuta si pe mn cineva va rog am niste mancarimi in zona anusului groaznice iar aceste mancarimi miau provocat o iritatie atat in zona anusului cat si sub testicule si aceasta iritatie sa extins chiar si la baza penisului .oare o fi ceva grav ?

Raspunsuri (3)

Carmen

acum 9 ani

Mancarimile pot fi de la parazitii intestinali. Iar scarpinatul ti-a provocat iritatiile care s-au extins. Fa-ti analize pt depistarea parazitilor si ia tratament corespunzator.

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa efectuati examenul coproparazitologic. Daca acesta este negativ, consultati medicul chirurg- pentru a exclude hemoroizii anali si, de asemenea, medicul dermato-venerolog.

petrica

acum 8 ani

Si ce trebue sa luam pentru asta ?????