mancarime si scurgeri

Boli genitale masculine

Postata de blondu19 cu 10 ani in urma.

buna ziua am si eu o problema am mancarimi pe canalul urinar si imi curge un lichid albicios .problema asta mi-a aparut dupa ce am intretinut relatii sexuale cu o fata .am fost la farmacie mi sa spus ca este posibil sa am o candida sau ceva de genul mi sa dat un tratament l-am luat dar mancarime nu mia trecut si nici scurgerile.acum ma mananca doar asa uneori si scurgeri la fel am doar uneori dar in schimb ma doare cand penisul capul cand fac pisu.... ce problema am si ce a-si putea face?

Raspunsuri (3)

EU

acum 10 ani

Trebuie sa faceti o spermograma (spermocultura) pentru a vedea daca nu ati primit vreo infectie de la partenera (costa in jur de 80 de lei), apoi o urocultura pentru a exclude o infectie urinara (costa in jur de 20 de lei). Dupa descriere n-ati scapat de problema. In unele situatii e necesar sa se prescrie si antibiotice. Dupa ce va faceti analizele de mai sus, prezentati-va cu ele la un medic pentru a va prescrie un tratament.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul dermato-venerolg pentru evaluare ( cu analiza secretiei uretrale).

blondu19

acum 10 ani

va multumesc din suflet am sa merg sa un doctor urolog si am sa fac niste analize