Mancarime scrot

Boli genitale masculine

Postata de Ionuț Brânză cu 9 ani in urma.

De câteva zile mă mănâncă din ce în ce mai tare partea dreaptă a scrotului. Am mai avut ceva de genul ăsta anul trecut, dar în aproximativ o săptămână mi-a trecut... Am avut aceiași problemă și acum, dar cred că din cauză că m-am scărpinat prea mult s-a agravat. De la o simplă "bubiță" (avea culoarea pielii, era ceva asemănător cu o bubiță), a ajuns să fie aproape toată partea dreaptă a genitalelor... Momentan nu m-am mai scărpinat așa mult și s-a mai "desumflat" puțin. De asemenea, curge oarecum un lichid alb-puțin maroniu, iar partea pielea de lângă scrotul în cauză este iritată.
În timpul zilei nu mă mănâncă așa tare, chiar deloc uneori, dar noaptea nu pot dormii din cauza mâncărimii.
Alte dureri înafară de această mâncărime nu am. (mâncărime ce se transformă în usturime uneori) .
Țin să precizez că atunci când făceam duș, am dat cu apă caldă pentru ceva vreme în zona aia și m-am scărpinat, și cred că acesta ar fi un motiv pentru extindere... Deși repet, acea zonă a început să revină la mărimea inițială.
Aș dorii să știu ce se întâmplă și cum aș putea să scap de aceste mâncărimi, fie ea metodă naturală sau farmaceutică.

Raspunsuri (2)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Trebuia sa consultai cu dermatologul.
"mancarimea" poate sa fie o alergie (detergent) sau poate sa fia chiar si de la paduchii pubieni.(Puncte negre care seamana cu pudra pe lenjeria intima)

Ionuț Brânză

acum 9 ani

Știți cumva cum aș putea ajunge la un dermatolog? Adică, dacă am nevoie de trimitere de la medicul de familie. Nu sunt familiarizat cu asta din moment ce am mers foarte rar la medic.
M-am informat și se pare că în orașul meu este un singur dermatolog la spital, deși mai multe informații nu erau date despre asta.

Și presupun că astfel de servicii de dermatologie nu există online, nu?