Macarimi zona anala?

Boli genitale masculine

Postata de John cu un an in urma.

Buna ziua, am si eu o problema, de aproximativ 20 de ani, am o sensibilitate in zona anala, daca la inceput era o zona de cativa mm care ma manca, am fost la momentul respectiv la medic, crezand ca am hemoroizi, dupa un control ( colonoscopie ) a ajuns la concluzia ca nu am hemoroizi iar zona respectiva cu probleme semana cu o eczema. Am ignorat si am mers mai departe, intre timp zona s-a marit, iar eu nu ma pot duce la baie fara ca sa ma spal dupa aceea, astazi mi-am luat inima in dinti si am facut o poza, m-am cam speriat de ce am vazut. Mentionez ca igiena este maxima, doar ca nu am dat importanta cu ce tip de sampon, sapun ma spal, ideea este sa ma spal. Ca orice baiat, nu am fost baiat cuminte, mai ales in tinerete cand iubeam tot ce prindeam ( hormonii au fost de vina ), ma gandesc sa nu fie o boala genitala, ori ceva de genul. Intrebarea mea este, cam ce ar fi, si ce specializare sa caut pentru tratament. Atasez o poza. Multumesc! adresa_web_filtrata /mH2FRb6

Raspunsuri (2)

John

acum un an

Reatasez poza: ibb.co/mH2FRb6

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/mancarimile-anale-pruritul-anal_7707