Ma puteti ajuta?

Boli genitale masculine

Postata de ferdi cu 12 ani in urma.

Am obervat la pe penis(undeva la baza lui) ca mi-a iesi o bubita asa ca un cos, si nu stiu ce ar putea fi. Ma puteti ajuta cu un sfat? multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar putea fi vorba de o foliculita, adica inflamatia foliculului pilos, se prezinta ca o zona rosiatica , dureroasa, centrata de un fir de par, aparuta dupa utilizarea lamei de ras, sau o iritatie locala, sau un neg genital ( proeminente de culoarea pielii cauzate de virusul hpv). Medicul dermatolog va obiectiva leziunile si va indica tratamentul potrivit.